Питання/Відповідь

 Будье ласкаві, скажіть, мені для суду потрібно отримати скорочену виписку з Єдиного реєстру довіреностей, куди і до кого звертатися в такому випадку? 

Виписку може видати любий нотаріус або інформаційний центр. Необхідно:

  1. заява, встановленого зразка;
  2. паспорт і код громадянина.

 

Привіт, скажіть будь ласка, чи має зворотну силу договір дарування?

 Можна укласти  договір  про розривання договору дарування  у нотаріуса, що посвідчував договір, за згодою сторін (дарувальника та обдаровуваного) або в судовому порядку. 
  

 

Добрий день! У мене таке питання: я з чоловіком у шлюбі 7 років, мені бабця передала за договором дарування квартиру. Чи можу я продати квартиру без згоди чоловіка?

Так, можете. Згідно зі статтею 57 Сімейного кодексу України, ви маєте право продавати вашу власність набуту шляхом дарування , без згоди чоловіка. Але якщо він виділяв кошти на ремонт квартири , або зробив поліпшення ( наприклад добудував балкон), то потрібна його письмова згода. оформлена нотаріально.

 

Терміновий питання! Скажіть, у мене є дарча, проте там тільки підпис дарувальника і нотаріуса, чи має вона силу без мого підпису, чи все вірно складено?

 Дарування підписується всіма сторонами і нотаріусом. Дарувальником, обдаровуваним та нотаріусом .

 

 Добрий день! Я купую квартиру, як буде дешевше оформити угоду: за договором дарування або купівлі-продажу? 

 За договором дарування людина, що отримала дар і не є в близькій спорідненості (батьки, подружжя, діти) сплачує податок на доходи в розмірі 5% та військовий збір 1,5% 
 За договором купівлі-продажу, якщо продавець не відчужував майно в цьому (поточному календарному) році і володіє майном більше 3х років, то податок на доходи та військовий збір  він не платить, але покупець сплачує 1% в песійний фонд  Я Вам рекомендую оформляти договір купівлі-продажу , не залежно від того як буду дешевше.